Eva <br>Schin

Eva
Schin

Managing Partner

+421 908 688 065 
eva.schin@smlegal.sk

Vždy som bola všade prvá. Od útleho detstva pre mňa platilo heslo, včera bolo neskoro. Keď sa do niečoho obujem, ostane po mne stopa. Je ma počuť a vidieť.

Štúdium práva bola pre mňa preto jasná voľba. Považovala som ho za tzv. “bránu do dospelosti” – vyznať sa v téme, vedieť v nej kľučkovať, vymýšľať riešenia a byť schopná si ich obhájiť. Z právnických profesií som si preto automaticky zvolila advokáciu ako tú najkomplexnejšiu.

Ako dôsledok môjho životného nastavenia – vedieť a rozumieť veciam, podľa možnosti čo najviac – sa počas strednej školy pridružila myšlienka súbežného štúdia práva a ekonómie. Už vtedy som začala s prácou v advokácii. Teória v škole mi nestačila, chcela som vidieť a zažiť realitu, nečakať na oficiálny titul, začať hneď.

Koncipientskú prax som absolvovala vo významných bratislavských advokátskych kanceláriách. V jednej z nich som pokračovala ako spolupracujúca advokátka a následne niekoľko mesiacov som spôsobila aj ako samostatná advokátka.

Štart vlastného businessu bol s bratom Oliverom náš dlhoročný sen. Bolo to náročné, navyše sme začali v čase, keď sme s manželom čakali prvé bábätko. Práve skutočnosť, že som pracujúcou matkou, ktorá sa snaží dať maximum rodine, firme a klientom, ma nesmierne posilnila a zdokonalila v efektivite práce.

Začínali sme bez jediného stáleho klienta, len s množstvom výdavkov a obrovskou odvahou a optimizmom. Získanie ceny Právnická firma roka pre IT po druhom roku fungovania, a tiež nominácia na CEE CIJ Awards pre nehnuteľnosti o rok nato, sú preto v mojich očiach viac ako len ocenenie našej práce. Je to vizitka nás ako ľudí, našej vytrvalosti a odhodlania.

V SCHIN & MAJDÚCH legal som Managing Partner pre legal exekutívu, t.j. riadim všetky právne projekty, delegujem prácu medzi ľudí v tíme a dohliadam na ich výstupy.

Pri práci so mnou zistíte, že mi nepostačujú polovičné riešenia a už vôbec nie suchá teória bez analýzy praktických dopadov v každodennom biznis svete. Ak nedvíham telefón, som bežnou mamou na detskom ihrisku alebo čerpám sily na golfe.

Vzdelanie

 • Právnická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave (Mgr.)
 • Fakulta podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave (Ing.)
 • Právnická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave (JUDr.)

Pedagogická činnosť

 • Špecializovaný kurz pre znalcov organizovaný Ekonomickou univerzitou v Bratislave

Špecializácia

 • Právo duševného vlastníctva
 • Autorské právo
 • IT / Telekomunikácie
 • Obchodné právo
 • Pracovné právo
 • Občianske a rodinné právo
 • Spory

Jazyky

 • Slovenský, anglický

Oliver
Majdúch

Managing Partner

V advokácii pracujem jedenásť rokov. Do praxe som nastúpil ešte ako študent a hneď po skončení VŠ som odišiel pracovať do pražskej nadnárodnej kancelárie.

Martina
Jamečná

V druhom ročník na právnickej fakulte som sa rozhodla, že chcem vyskúšať prax v advokácií. Už dávno ma toto povolanie fascinovalo.

Barbara
Némethová

Férovosť, čestnosť a úprimnosť považujem za moje kľúčové hodnoty, ktorými sa riadim v profesijnom i v súkromnom živote.

Michaela
Kosturková

Právo som začala študovať, pretože som vždy považovala za dôležité pomáhať slabším, ktorí potrebujú silného partnera v procese ochrany ich práv.

Napíšte partnerovi
kancelárie

Klientom zvyčajne odpovedáme do 24 hodín

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.
SCHIN & MAJDÚCH

Napíšte nám